sobota, 6 lutego 2016

Zdrowie emocjonalne - rozładowujemy złość i gniew

W piątkowe popołudnie dwie grupy III i IV podczas wspólnych, wesołych i integracyjnych zabaw poznawały sposoby radzenia sobie z emocjami. Emocje są bardzo ważne w życiu dziecka. Wszystkie! Nie wolno ich dzielić na dobre i złe, ponieważ gniew i złość jako taka nie jest zła.
Niewłaściwa może być co najwyżej reakcja rozzłoszczonej osoby. Musimy wytrwale uczyć się rozróżniać uczucia od działań i starać się je rozdzielać,


Radością umiemy się dzielić, opowiadamy o tym i cali promieniujemy. Najtrudniejsze jest panowanie nad złością i gniewem. Uczmy się więc, panować nad złością i gniewem.

Dzisiaj wspólnie uczyliśmy się jak można w sposób społecznie akceptowany i w trakcie wesołej zabawy wyładować swoją złość i gniew nie szkodząc przy tym drugiej osobie.

Oto nasze sposoby: delikatne przeciąganie się, falowanie kartką papieru, energiczne gniecenie kartki, rzucanie papierowymi kulami, tupanie małej kartki, darcie papierków, rzucanie się powstałym papierowym śniegiem, zbieranie okruszków papieru do wspólnego kosza, itd.

Mamo, Tato w domu też możemy tak rozładowywać nagromadzone emocje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz